در حال بارگزاری...

از دزدگیر اماکن تا هوشمند سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی

از دزدگیر اماکن تا هوشمند سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی

دزدگیر اماکن به شما کمک می کند تا با استفاده از دستاورد های فناوری امنیت ساختمان خود را افزایش دهید. با استفاده از دزدگیر اماکن قادر خواهید بود با حداقل خطا و افزایش دقت، امنیت ساختمان خود را تامین کنید. امروزه با هوشمند سازی ساختمان این امکان فراهم شده است که دزدگیرهای اماکن کارایی بسیار بیشتری و دقیق تری داشته باشند.

با هوشمند سازی ضمن افزایش امنیت، رفاه و راحتی نیز افزایش می یابد. استفاده از دزدگیر اماکن و هوشمند سازی در ساختمان های تجاری، سازمان ها، خانه های مسکونی، موزه ها، بیمارستان ها و … می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

در خصوص بیمارستان ها و مراکز درمانی علاوه بر امنیت و رفاه و راحتی بیمار، هوشمند سازی می تواند به حفظ سلامتی بیشتر نیز کمک شایانی نماید. در این مقاله به اهمیت و مزایای استفاده از دزدگیر اماکن و هوشمند سازی در مراکز درمانی و بیمارستان ها خواهیم پرداخت.

هوشمندسازی بیمارستان و مراکز درمانی

دزدگیر اماکن در بیمارستان ها و مراکز درمانی

بدون شک امنیت در یک مرکز درمانی و بیمارستان اهمیت زیادی دارد و از جمله ضروریات است. اغلب بیمارستان ها از دزدگیر اماکن در بخش های مختلف از جمله انبارها و محل های نگهداری داروها، محل نگهداری پرونده ها و … استفاده می نمایند. در بیشتر کلینیک ها و مطب های خصوصی نیز به دلیل وجود دستگاه ها و تجهیزات گران قیمت معمولا استفاده از دزدگیر اماکن حرفه ای، با بیشترین دقت و کمترین خطا اهمیت زیادی دارد.

در مراکز درمانی و بیمارستان ها، معمولا دزدگیرها در کنار دوربین مداربسته استفاده می شود. برای مثال استفاده از دوربین های مدار بسته در کنار دزدگیر اماکن به حفظ امنیت بیمارستان کمک بزرگی می کند. معمولا در پارکینگ ها و اورژانس ها از دوربین های مدار بسته به صورت یکپارچه با دزدگیر اماکن استفاده می شود.

استفاده از دزدگیر به صورت یکپارچه با دوربین مدار بسته مزیت های زیادی دارد برای مثال این امکان را برای مسئولین حراست بیمارستانی به وجود می آورد تا مانع تردد افراد ناشناس شوند.

هوشمندسازی بیمارستان و مراکز درمانی

در اغلب مواقع در مراکز درمانی و بیمارستان ها دزدگیرهای امکان علاوه بر دوربین های مداربسته با سیستم های هشدار و اعلان حریق نیز یکپارچه است و در صورتی که سنسورهای دود، وضعیت هشدار را شناسایی نمایند، دزدگیرها با آژیر و ارسال پیامک به آتش نشانی یا مسئولین، مانع از بروز فاجعه در این مراکز می شوند.

دزدگیر اماکن در یک مرکز درمانی و بیمارستان هوشمند

دزدگیر اماکن به یک جزء مهم در مراکز درمانی و بیمارستان ها تبدیل شده است و کمتر مرکز درمانی و کلینیکی است که برای افزایش امنیت از دزدگیر های اماکن استفاده نکند. اما امروزه فناوری این امکان را فراهم نموده است تا با هوشمند سازی حداکثر امنیت و رفاه و راحتی برای بیماران در مراکز درمانی فراهم شود.

هوشمند سازی بیمارستان ها می تواند به کنترل تردد ها در انبارها و محل نگهداری داروها، مراکز مراقبت های ویژه، اتاق نوزادان و بخش های حساس بیمارستان کمک نماید. کنترل تردد به صورت هوشمند در کنار نصب دزدگیر اماکن می تواند خطا را بسیار کاهش دهد و ضریب امنیت مراکز درمانی را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

هوشمند سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی می تواند به کنترل هوشمند دما، رطوبت، سطح اکسیژن  و مدیریت سیستم های تهویه، سیستم های  گرمایشی و سرمایشی در این مراکز کمک شایانی نماید. در بیمارستان ها و مراکز درمانی با سیستم های هوشمند گرمایشی و سرمایشی مصرف انرژی به مقدار قابل توجهی پایین تر است.

با استفاده از هوشمند سازی میتوان استفاده از آسانسورها را به خوبی مدیریت نمود. وضعیت بالینی بیماران بستری یا تحت عمل جراحی نیز می تواند به صورت هوشمند مورد بررسی قرار گیرد و سیستم های هوشمندی برای فراخواندن پرستاران در وضعیت های هشدار تعبیه شود. در یک بیمارستان هوشمند امنیت، رفاه و راحتی بیماران به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

در یک بیمارستان هوشمند علاوه بر دزدگیر اماکن می توان کارایی تمامی تجهیزات و دستگاه ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد. در واقع هوشمند سازی ساختمان هر گونه خطایی را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

هوشمندسازی بیمارستان و مراکز درمانی

مدیریت و کاربری هوشمند از تجهیزات درمانی، هوشمند سازی پایش بیماران، هوشمند سازی دما، رطوبت و اکسیژن می تواند در ارتقای سلامت بیماران نیز اهمیت زیادی داشته باشد. در بسیاری از مواقع هوشمند سازی در بیمارستان می تواند باعث افزایش سرعت در رسیدگی به بیمار شده و ضمن ارتقای کیفیت خدمات، در روند درمان نیز تاثیر مثبت زیادی داشته باشد.

همچنین در یک بیمارستان هوشمند که نیاز به باز کردن درب ها، شیر های آب، روشن کردن چراغ ها و … وجود ندارد، کنترل عفونت و ممانعت از پخش ویروس ها نیز بسیار راحت تر است.

به دلیل مزیت های متعددی که هوشمند سازی در مراکز درمانی و بیمارستان دارد، پیش بینی می شود در آینده نزدیک بیماران انتخاب بیمارستان ها و مراکزی را در اولویت قرار دهند که هوشمند سازی شده اند.

مقرون به صرفه بودن خرید دزدگیر اماکن و هوشمند سازی مراکز درمانیَ

خرید دزدگیر اماکن و هوشمند سازی در بیمارستان ها یک اقدام مقرون به صرفه است. محافظت از داروها و تجهیزات گران قیمت علاوه بر امنیت از نظر اقتصادی نیز برای مراکز درمانی اهمیت دارد. از طرفی بیمارستان های امن تر معمولا در اولویت انتخاب بیماران قرار می گیرند بنابراین یک بیمارستان امن تر می تواند برند قوی تری داشته باشد.

هوشمند سازی بیمارستان نیز می توان ضمن ارتقا کیفیت خدمات، در هزینه های انرژی و نگهداری از تجهیزات نیز بسیار بهتر عمل نماید. کاهش هزینه های نگهداری، کاهش استهلاک و افزایش طول عمر دستگاه ها و تجهیزات نیز باعث مقرون به صرفه بودن هوشمند سازی در بیمارستان ها می شود.

هوشمندسازی بیمارستان و مراکز درمانی

خرید دزدگیر اماکن و هوشمند سازی مراکز درمانی و بیمارستان ها

در صورتی که قصد دارید یک بیمارستان یا مرکز درمانی را مجهز به دزدگیر اماکن نمایید یا با استفاده از هوشمند سازی امنیت، رفاه و کیفیت خدمات این مراکز را افزایش دهید، اهمیت زیادی دارد که از مراکز حرفه ای و متخصص خدمات دریافت نمایید. انتخاب، خرید و نصب دزدگیر اماکن یا هوشمند سازی یک بیمارستان یک فرایند بسیار حساس و دقیق است و لازم است در انتخاب مراکز حرفه ای که با تخصص کافی در این زمینه فعالیت می نماید و از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات استفاده می نمایند، اهمیت زیادی دارد. کم توجهی به این موضوع می تواند نه تنها باعث ارتقا امنیت و رفاه یک بیمارستان نشود حتی ممکن است باعث افت کیفیت، ناکارآمدی و نارضایتی بیماران و کادر درمان را فراهم آورد.