در حال بارگزاری...

امنیت منزل شما با سنسور شکستن شیشه ؟!

امنیت منزل شما با سنسور شکستن شیشه ؟!

در صورتی که خانه خود را به سنسور درب و پنجره مجهز کرده باشید، زمانی که سارقان بخواهند از در یا پنجره وارد منزل شما شوند دزدگیر اماکن  زنگ خطر به صدا درمی‌آید. اما اگر سارقین بخواهند شیشه درب یا پنجره را بشکنند و وارد خانه شوند چطور؟ بله، سنسور درب و پنجره نمی‌تواند مانع ورود آن‌ها شود. در این شرایط فقط سنسورهای شکستن شیشه می‌توانند امنیت خانه شما را تامین کنند.

دوربین مداربسته


سنسورهای شکستن شیشه به خوبی از پنجره‌های شما به خوبی مراقبت می‌کنند و حسگرهای تشخیص صدای آن‌ها در هنگام شکستن شیشه بسیار با دقت عمل می‌کنند. این سنسورها با نظارت بر صدا یا لرزش، سنسورهای درب و پنجره را تکمیل می‌کنند. همچنین هشدار کاذب این سنسورها با تکنیک‌های تایید صحت صدا به حداقل میزان ممکن رسیده است.

چند نوع دزدگیر شکستن شیشه وجود دارد؟

دو نوع دزدگیر شکستن شیشه وجود دارد. نوع اول دارای سنسورهای شوک و نوع دوم دارای سنسورهای آکوستیک هستند.
سنسورهای شوک به لرزش و ارتعاش پنجره‌ها حساس هستند و معمولا مستقیما روی پنجره مورد نظر نصب می‌شوند. لازم به ذکر است که این سنسورهای دزدگیر اماکن گاهی اوقات ممکن است آلارم کادب ایجاد کنند، زیرا حتی محکم بستن در یا پنجره نیز می‌تواند ارتعاشی مانند ارتعاش شکستن شیشه را تولید کند و سنسور را دچار اشتباه کند.

دوربین مداربسته


سنسورهای آکوستیک به حسگرهای صوتی متکی هستند. این سنسورها یک میکروفون کوچک دارند که صدای شکستن و خرد شدن شیشه را دریافت می‌کند و زنگ آن به صدا درمی‌آید. اگر نگران هشدار کاذب هستید، بهتر است از سنسورهای شکستن شیشه استفاده کنید زیرا این سنسورها برای شنیدن یک فرکانس صوتی خاص که هنگام شکستن یک صفحه شیشه‌ای ایجاد می‌شود طراحی شده‌اند و احتمال هشدار کاذب آن‌ها بسیار کم است.

سنسور شوک یا سنسور آکوستیک؟

هرکدام از این سنسورهای دزدگیر اماکن معایب و مزایای خودشان را دارند. بنابراین شما برای داشتن یک انتخاب مناسب باید انتظار خود از نصب سنسور، محیط زندگی، و بودجه خود را در نظر بگیرید.
همانطور که گفتیم، سنسور شوک مستقیما بر روی پنجره مورد نظر شما نصب می‌شود. بنابراین اگر تعداد پنجره‌های منزل شما زیاد باشد باید بر روی هرکدام از پنجره‌ها یک سنسور نصب کنید که این کار می‌تواند بسیار گران باشد. از طرفی نصب این سنسورها ساده نیست. درنتیجه هزینه نصب آن نیز بالا خواهد بود.
سنسورهای آکوستیک از آنجا که به شنیدن صدای شکستن شیشه حساس هستند، محدوده بیشتری را پوشش می‌دهند و لازم نیست که روی تمام پنجره‌ها نصب شود. بنابراین به نظر می‌رسد سنسورهای آکوستیک دزدگیر اماکن کاربرد بیشتری دارند و هزینه خرید و نصب آن‌ها نیز کم‌تر از سنسورهای شوک خواهد بود.

بهترین محل نصب سنسورهای شکستن شیشه کجاست؟

سنسورهای شوک مستقیما بر روی شیشه پنجره نصب می‌شوند. اما سنسورهای آکوستیک را بهتر است بر روی دیوار یا سقف اتاق‌هایی نصب کنید که چندین پنجره و درب شیشه‌ای کشویی دارند. بهتر است سنسور را جایی نصب کنید که محدوده عملکرد آن (30 فوت) تمام درب و پنجره‌های اتاق را پوشش دهد.

چگونه می‌تونیم سنسورهای شکستن شیشه را نصب کنیم؟

از آنجا که امنیت خانواده شما در درجه اول اهمیت قرار دارد، معمولاً بهتر است یک فرد حرفه‌ای آموزش دیده این سنسورها را نصب کند. بررسی و تعویض منظم باتری‌ها کاری است که خودتان هم می‌توانید به تنهایی انجام دهید و دستگاه نیز هنگام نیاز به تعویض باتری به شما اطلاع می‌دهد. قرار دادن باتری‌های تازه نسبتاً ساده است. اگر با مشکلی موجه شدید می‌توانید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

دوربین مداربسته

آیا سنسورهای شکستن شیشه واقعا ضروری هستند؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر سنسورهای حرکتی یا سنسورهای درب و پنجره خوب هستند، پس دیگر چه نیازی به سنسورهای شکستن شیشه است؟ آیا این سنسورها واقعا ضروری هستند یا فقط هزینه اضافه‌ای را به ما تحمیل می‌کنند؟
در پاسخ به این سوال‌ها باید بگوییم که، بدون در نظر گرفتن اندازه یا حتی وسایل خانه، تمام این سنسورها برای تامین امنیت منزلتان لازم و ضروری هستند. وقتی صحبت از امنیت خانه و خانواده شما درمیان است، بهتر است لایه‌های محافظتی بیشتری را برای محل زندگی خود در نظر بگیرید.
اگر شما منزل خود را فقط به سنسورهای درب و پنجره مجهز کنید، سارقین با شکستن شیشه پنجره به راحتی می‌توانند وارد منزل شما شوند. یا اگر فقط از سنسورهای حرکتی استفاده کرده باشید، سارق می‌تواند سعی کند نزدیک به سنسورها حرکت نکند و آلارم دزدگیر هیچوقت فعال نشود.

دوربین مداربسته


بنابراین، با اینکه نصب یک نوع سنسور در منزل خوب است اما کافی نیست. اما اگر از دو یا سه مدل دزدگیر مختلف استفاده کنید، سنسورها یکدیگر را تکمیل می‌کنند. به بیان دیگر، آنچه یک سنسور نمی‌تواند تشخیص دهد دیگری می‌تواند و از این طریق یک دیواره دفاعی محکم در برابر سارقین ایجاد می‌کنید.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در شرکت مرکزی آژیر تماس بگیرید