در حال بارگزاری...

دزدگیر خانه امن

دزدگیر خانه امن

امروزه به خاطر افت ارزش پول و بیشتر شدن تورم، دزدی های زیادی از مناطق مسکونی می شود. مردم برای ایمن کردن خانه های خود، راه های مختلفی از جمله هوشمند سازی ساختمان، را انجام می دهند. در واقع هوشمند سازی ساختمان حکم یک نگهبان را دارد، شما می توانید با استفاده از سنسورهای متنوع، به وسایل و تجهیزات منزل خود نظیر شیر، آب، گاز و… فرمان دهید. این روش عالی، امنیت منزل را تضمین می کند و شما می توانید بدون هیچ نگرانی و با خیال راحت، خانه را ترک کنید.

دزدگیر خانه امن

دزدگیر و یا سیستم اعلام سرقت در حقیقت از کنار هم قرار گرفتن قطعات الکترونیکی و الکتریکی تشکیل شده و وظیفه آن اطلاع رسانی در زمان سرقت می باشد. امروزه در بازارها انواع مختلفی از دزدگیرها را می توان یافت. هر کدام از دزدگیرها مجهز به یک سنسور مختلفی بوده و کار خاصی را انجام می دهد و افراد طبق نیاز خود، آن ها را خریداری می کنند. هر کدام از سنسورها نسبت به یک چیز خاص از خود واکنش نشان می دهند. برای امنیت هر مکانی که مدنظر داریم، ما می توانیم سنسور مخصوص به نیاز خود را انتخاب و خریداری کنیم.

در زمینه سیستم های حفاظتی می توان به دزدگیر اماکن اشاره کرد که یکی از قدیمی ترین و در عین حال جزء معتبرترین محصولات می باشد. در خصوص بهترین دزدگیر منزل، نظر سنجی هایی از مشتریان گرفته شد که دزدگیر اماکن موفق به کسب رتبه اول شده بود. این دزدگیر برای گوشی های آیفون، نرم افزاری بر روی app store دارد که یکی از عوامل محبوبیت آن به شمار می آید.

انواع دزدگیر خانه امن ( سیستم اعلام سرقت)

در ادامه مطلب به معرفی انواع سیستم اعلام سرقت می پردازیم. همراه ما باشید.

سنسورهای لرزشی

همان طور که از اسمش پیداست، این سنسور به لرزش و شوک واکنش نشان می دهد. زمانی که لرزش و یا شوکی را حس کند به طور سریع واکنش خود را به یکی از تجهیزات خود می فرستند. اعلام این سرقت به وسیله آژیر، چراغ خطر و… بوده و فرد را از این قضیه آگاه می کند. برای مکان هایی که امکان دزدی با تخریب و به وجود آوردن حفره همراه باشد از این نوع سنسور برای امنیت و جلوگیری از سرقت استفاده می کنند.

سنسور های حرکتی یا همان چشمی

سنسور چشمی یکی از پرکاربردترین سنسورهایی است که مورد استفاده در راهروها، پارکینگ، ادارات و… قرار می گیرد. اگر حرکتی در جلوی چشم این سنسور اتفاق بیفتند، سریع از خود واکنش نشان می دهد. درواقع به جلوی چشم خود حساس می باشد.

سنسور تشخیص وزن

برای این نوع سنسور بازه وزنی تعریف شده است که اگر جسمی از جلوی چشمم با بازه وزنی تعیین شده رد شود، فعال شده و واکنش نشان دهد. شایان ذکر است که احتمال واکنش نشان دادن این سنسور نسبت به حرکت حیوانات خانگی، پرندگان و حشرات خیلی کم است.

مگنت ها

این سنسور زمانی فعال می شود و از خود واکنش نشان می دهد که فردی از در و یا پنجره وارد شود. محل نصب مگنت ها بر روی در و پنجره ها می باشد.

سنسورهای آهنربایی

بیشترین سنسوری که مورد استفاده و استقبال قرار می گیرد، سنسورهای آهنربایی هستند. بی شک شما در فروشگاه های لباس، آهن ربایی که بر روی لباس چسبانده اند را مشاهده کرده اید. این کار به این منظور است که اگر کسی یواشکی اقدام به بردن لباس از فروشگاه را کند، در زمان خروج از مغازه  این سنسور فعال شده و بر روی گیت خروجی مغازه واکنش نشان داده و آژیر بزند.

سنسورها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها برای جاهای مختلفی استفاده می شود. سیستم خبری تلفن کننده در بیشتر دزدگیرها، فعال بوده و در بخش هوشمند سازی ساختمان نیز کاربرد دارد. برای این نوع سیستم از قبل یک سری شماره هایی را تعریف می کنند که در زمان سرقت به صورت اتوماتیک به آن شماره ها زنگ زده و اطلاع دهد.  دزدگیر منازل را یکی از شرکت های معتبر و بزرگ به نام گپ، با به کارگیری تجهیزات مجهز و کامل، تولید می کند که در بین آن ها دزدگیر اماکن گپ مدل T11 و G12  جزء پرفروش ترین محصولات به شمار می آیند.

دزدگیر خانه امن

این دو مدل ذکر شده برای منازل و هوشمند سازی ساختمان، کاربرد دارند. سیستم تلفن کننده و فرکانس عملکردشان، تنها تفاوتی که میان این دو مدل بیان شده وجود دارد. بهتر است بدانید که شرکت گپ، تجهیزات دزدگیر اماکن را نیز تولید می کند. این سیستم اعلام سرقت، قابلیت برنامه ریزی  5 زون را دارد. همچنین می توان به وسیله کیپد روی برد آن، همه تنظیمات سیستم تلفن کننده و پنل را انجام داد.

درواقع این نوع سیستم اعلام سرقت از منوی کامل و جامعی برخوردار است و شما می توانید خیلی راحت به وسیله کیپد آن، همه تنظیماتی که به دزدگیر منزل مربوط می شود را، انجام دهید. کیفیت متریان و برخورداری از دقت بالا از مزایای و محبوبیت این دزدگیر به شمار می آید. شایان ذکر است که تنها دزدگیری که پنل مرکزی ماژول تلفن کننده آن جدا می باشد، دزدگیر اماکن کلاسیک است که در دو نسخه خط ثابت و سیم کارتی تولید و ارائه می شود.

نصب دزدگیر اماکن کلاسیک به منظور هوشمند سازی ساختمان، باعث می شود که برای کاربران از پیش تعریف شده، تمام اتفاقات صورت گرفته با بیان دقیق تاریخ و ساعت، پیامک ارسال شود. این دزدگیر قابل کنترل به وسیله ریموت و نرم افزار می باشد. با فرکانس 433 مگا هرتز، دو عدد ریموت در داخل دستگاه دزدگیر اماکن کلاسیک، فعال هستند که امکان هک آن ها وجود ندارد. زیرا از هاپینگ کد تشکیل شده اند. این ریموت در میان رقیب های خود، تفاوت قابل توجه و چشمگیری دارد. زیرا مجهز به سیستم رمز 64 بیتی می باشد. دزدگیر کلاسیک توانایی پشتیبانی سنسور های با سیم و بی سیم را با 433 مگا هرتز فرکانس را دارد.

خانه هوشمند برای امنیت منزل

امروزه بحث امنیت خانه هوشمند در بین همه افراد وجود دارد و اکثرا با این موضوع آشنا هستند. پوشش ابعاد و زوایای متنوع از خانه به وسیله هوشمند سازی ساختمان، امکان پذیر است. با هوشمند سازی منزل شما می توانید در زمان هایی که مسافرت و یا بیرون هستید، سیستم های سرمایش و گرمایش، چراغ ها، گاز، لباسشویی و کلی چیز دیگر را کنترل کنید.

دزدگیر خانه امن

امنیت در بحث هوشمند سازی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و نیز مزایای خیلی زیادی دارد. در یک کلام می توان گفت که امنیت خیلی بالایی نسبت به دزدگیرهای معمولی دارد. برای مثال وقتی شما دزدگیر را به خاطر امنیت خانه نصب می کنید، زمانی که در منزل نیستید، اگر سرقت رخ دهد، سنسور واکنش نشان می دهد و آژیر می زند و به شما از طریق پیام اطلاع می دهد. در این صورت شما هیچ اقدامی را نمی توانید برای فرار دزد انجام دهید.

اما در بحث هوشمند سازی ساختمان اینطور نیست. اگر خانه شما هوشمند باشد، زمانی که در منزل نیستید، می توانید به وسیله نرم افزار هوشمند، سناریو را اجرا کنید. در این صورت شما همه کار نظیر پخش موزیک، روشن و خاموش کردن لامپ ها، کشیدن پرده ها و…. را می توانید انجام دهید. طوری که انگار در خانه حضور دارید. در این صورت فردی که قصد سرقت از منزل شما را دارد، منصرف شده و فک می کند شما در خانه هستید.

از دیگر مزیت های هوشمند سازی منزل می توان گفت که شما به وسیله سنسور های حرکتی موجود در بیرون و دوربین های مداربسته تحت شبکه زمانی، مواقعی که در منزل حضور ندارید، اگر سرقتی رخ دهد، سنسورها زود آن ها را شناسایی کرده به شما از طریق نرم افزار هوشمند اطلاع می دهد. هر کجا که باشید دور و یا نزدیک می توانید به طور زنده از طریق اینترنت تصاویر ساختمان خود را نگاه کنید.

در صورت بروز خطر، اقدام به فعال کردن سیستم های هشدار کرده و یا به سارقان از طریق بلندگوهای کار گذاشته شده در خانه، هشدار دهید. هر چه از خوبی خانه هوشمند بگوییم کم است. خانه هوشمند توانایی محافظت از خودش را دارد و مانند یک نگهبان عمل می کند و در بخش های مختلفی از خانه کاربرد دارد. در واقع می توان گفت که هوشمند سازی خانه از یک فلسفه پیچیده ای برخوردار می باشد.

سخن پایانی

امیدواریم دراین مقاله توانسته باشیم به شما کمک کنیم.  شما می توانید با کارشناسان ما در شرکت مرکزی آژیر تماس بگیرید و یا در قسمت دیدگاه ها سوال و یا نظرات خود را بنویسید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکم پاسخگوی شما باشند.