در حال بارگزاری...

دستگاه خانه هوشمند

دستگاه خانه هوشمند

قلب و در واقع رئیس سیستم هوشمند، کنترل کننده مرکزی می باشد. کار آن هماهنگ و یکپارچه ساختن میان اجزای ساختمان است. در هوشمند سازی ساختمان، برای این که همه اجزای خانه باهم ارتباط برقرار کنند، از دستگاه کنترل کننده مرکزی کمک می گیرند. این دستگاه به بخش های متنوع از خانه برای انجام کاری دستور می دهد. همچنین همه اطلاعات موجود در خانه را دریافت و به کنترل کردن آن ها اقدام می کند. می توان به وسیله پنلی که در دستگاه کنترل کننده مرکزی وجود دارد، خانه هوشمند خود را چک و بررسی کنیم.

خانه هوشمند

برای کنترل کردن همه اجزا و تجهیزات خانه هوشمند می توانید از اینترنت، پیامک، ریموت، گوشی، کلید های لمسی، دستیار صوتی و کنترل کننده مرکزی هوشمند، کمک بگیرید. داشتن قابلیت برنامه نویسی یکی از ویژگی های خیلی مهم و منحصر به فرد این دستگاه می باشد. همچنین توانایی دارد که با محصولات و پروتکل های متنوع ارتباط برقرار کند. در هوشمند سازی ساختمان بی سیم، شما باید طبق علاقه و بودجه خود یکی از کنترل کننده های مرکزی را انتخاب و اقدام به خرید آن کنید. در واقع مغز متفکر یک سیستم هوشمند را می توان گفت که دستگاه خانه هوشمند تشکیل داده است. ارتباط میان شما و تجهیزات منزل ، توسط دستگاه خانه هوشمند و یا همان کنترلر مرکزی صورت می گیرد.

هوشمند سازی ساختمان و انواع سیستم های کنترل کننده مرکزی

زیپاتایل، زیپا باکس و زیپا میکرو از انواع سیستم های کنترل کننده مرکزی شرکت زیپاتو به شمار می آید که در ادامه مطلب به توضیح آن ها می پردازیم. پس همراه ما باشید.

زیپا تایل

از بی نظیرترین کنترل کننده خانه هوشمند لمسی، می توان به زیپا تایل اشاره کرد. این کنترل کننده مرکزی در کل جهان معروف بوده و در سال 2017 توانسته از نمایشگاه معتبر CES جایزه Awards را بگیرد. درواقع کنترل اصلی هوشمند سازی ساختمان و مرکز فرمان، همان زیپا تایل است. از امکانات این کنترل کننده مرکزی می توان به مواردی نظیر قابلیت قرار گرفتن بر روی میز و تعبیه بر روی دیوار، سیستم عامل اندروید، به طور همزمان امکان مدیریت کلیه سیستم های هوشمند خانه، دارای تعدادی ماژول و سنسور، توانایی حمایت و ساپرت کردن بیشتر پروتکل ها، اشاره کرد.

مرکز کنترل کننده زیپا باکس

زیپا باکس که به صورت ماژولار بوده، یکی دیگر از دستگاه های خانه هوشمند می باشد. این دستگاه توانایی اضافه شدن انواع مختلف ماژول ها را دارد. چک کردن سیستم های سرمایشی و گرمایشی، بررسی روشنایی منزل و کلی قابلیت های نامحدود خانه هوشمند، به وسیله این کنترلر بی سیم ،انجام می شود.

زیپا میکرو

تنها چیزی که این کنترلر را نسبت به دو دستگاه قبلی متمایز می کند، ابعاد آن می باشد. لینوکس سیستم عامل این کنترلر بوده و چون ابعاد آن کوچک است، در هر جایی قابلیت نصب شدن را دارد.

هوشمند سازی ساختمان و قابلیت های کنترلر مرکزی خانه هوشمند گلدور

شایان ذکر است که بگوییم، تمام نیاز های خانه هوشمند به وسیله کنترل کننده مرکزی برآورده می شود.

متصل شدن به اینترنت و نصب سیم کارت

این مغز متفکر قابلیت وصل شدن به اینترنت را دارد. همچنین در آن سیم کارتی به منظور مطمئن شدن از دسترسی کاربر به سیستم هوشمند خانه، وجود دارد. زمانی که ارتباط به وسیله اینترنت و پیامک صورت گرفت، فرد از متصل شدن به سیستم کنترلر خاطر جمع می شود.

ارتباط بی سیم

ارتباط میان دستگاه خانه هوشمند و پنل  لمسی، بدون احتیاج به اینترنت و با تکنولوژی وای فای صورت می گیرد. اگر شخص در اطراف و محدوده سیستم کنترل کننده مرکزی باشد، بدون نیاز به اینترنت می تواند به وسیله موبایل خود، به اعمال کردن دستورات کنترلی که مد نظر دارد، بپردازد.

ارتباط با سیم

یکی دیگر از قابلیت های کنترل کننده مرکزی، ارتباط با سیم است. اگر فاصله نودها در مکان هایی که امنیت آن جا خیلی مهم و پر اهمیت بوده، زیاد باشد، از ارتباط با سیم استفاده می کنند. تا خیالشان از برقراری ارتباط راحت شود.

نگهبان مصرف

دستگاه خانه هوشمند گلدور در به حداقل رساندن انرژی ها، تاثیر فوق العاده‌ای دارند. شما می توانید از قبل برنامه ای برای تمام لامپ ها تعریف کنید و در زمان لازم تنها با لمس یک دکمه اقدام به خاموش کردن تمام روشنایی های منزل کنید . یا مثلا می توانید به  سیستم کنترل کننده مرکزی گلدور یک زمانی تعیین کنید که در راس آن ساعت، تلوزیون و لامپ های خانه را خاموش کند. اگر شما جلو تلوزیون هم خوابتان ببرد، دیگر از نظر صرفه جویی انرژی، خیالتان راحت می شود.

تعبیه و راه اندازی خیلی راحت

یکی از ویژگی های دستگاه خانه هوشمند گلدور، نصب سریع و آسان آن است. در زمان 15 دقیقه این سیستم کنترل کننده مرکزی قابل نصب می باشد. در دفترچه راهنما طریقه نصب و راه اندازی آن به طور کامل و دقیق توضیح داده شده و شما می توانید طبق گفته های دفترچه راهنما عمل کرده و به آسانی عملیات نصب را با موفقیت انجام دهید.

خانه هوشمند

سیستم امنیت

سیستم کنترل کننده مرکزی در هوشمند سازی ساختمان ها، به عنوان یک نگهبان و محافظ ساختمان عمل می کند. همچنین از یک سنسور شناسایی حرکت بهره مند است. در زمان فعال کردن سنسور امنیتی، امکان شناسایی سرقت وجود دارد. زمانی که از طریق سنسورهای امنیتی ورود افراد غیر مجاز به داخل منزل تشخیص و شناسایی شد، دستگاه خانه هوشمند گلدور به 10 شماره از قبل تعیین شده زنگ و یا پیامک می زند و صاحب خانه را در جریان سرقت می گذارد.

بهتر است در این قسمت از متن به دزدگیر اماکن اشاره کنیم.  خانه های هوشمند مجهز به دزدگیر اماکن هستند که  از اهمیت و امنیت بالایی برخوردار هستند. اگر خانه هوشمند مجهز به این نوع دزدگیر باشد، در زمان سرقت از خانه که به وسیله زنگ و تماس کنترل کننده های مرکزی، به صاحب خانه اطلاع داده می شود، فرد می تواند از راه دور سارقان را فراری دهد.

در زمان خرید دزدگیر اماکن خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مطمئنا در زمان خرید دزدگیر، به علت تنوع و کاربردهای زیاد، دچار سردرگمی می شوید و نمی دانید برای خرید کدام یک از دزدگیرها بهتر است. در ادامه مطلب ما در این خصوص شما را راهنمایی می کنیم . پس همراه ما باشید.

قیمت

بی شک اولین چیزی که در خرید دزدگیر اماکن مدنظر داریم، قیمت در کنار عملکرد خوب آن است. امروزه در بازارها دزدگیرهای متنوع با قیمت های مختلف و کارکرد گوناگون وجود دارند. به شما توصیه می کنیم حتما به نمایندگی های معتبر برای خرید دزدگیر مراجعه کنید. زیرا قیمت های آن ها همیشه به روز می باشد. بعضی  از شرکت های مختلف در خصوص قیمت گذاری دزدگیرها، از بی آگاهی شما سوء استفاده کرده و هزینه آن ها را بالاتر می گویند. به همین خاطر بهتر است به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید.

کیفیت

دزدگیرهای اماکن از نظر کیفیت به چند دسته تقسیم بندی می شوند. دزدگیر اماکن که در ایران تولید شده و به راحتی می توان قطعات آن را پیدا کرد، ایمن تر است. از طرفی گارانتی و امکان تعویض آن ها هم وجود دارد. اگر بخواهیم دزدگیر ایرانی را با چینی مقایسه کنیم، باید بگوییم که دزدگیرهای ایرانی از نظر کیفیت و حساسیت سنسورها، برتری دارند. از طرفی نباید به دزدگیرهای چینی اعتماد کرد، زیرا ممکن است نتوانید قطعات آن را پیدا کنید و نیز به شما گارانتی معتبری نمی دهد. به همین خاطر توصیه می کنیم دزدگیرهای ایرانی را خریداری کنید.

ویژگی ها و امکانات

در زمان خرید دزدگیر اماکن باید به چند نکته توجه کنید. از قبل باید تصمیم بگیرید که دزدگیری که قصد خریدش را دارید، می خواهید از چه ویژگی ها و قابلیت هایی برخوردار باشد. یا دزگیری که خریداری می کنید، آیا می خواهید بعدا به آن خودتان آپشن هایی اضافه کنید. مثل قابلیت مجهز به سیم کارت، عملکرد بدون اینترنت و یا کلی چیز دیگر که باید از قبل مشخص شود. قابل ذکر است، دزدگیرهای اماکن، توانایی پشتیبانی از سنسورهای وزنی و شناسایی حیوانات خانگی را نیز دارند.

خانه هوشمند

همان طور که می دانید احتمال خرابی دزدگیرها وجود دارد و اگر این خرابی موقعی رخ دهد که شما در منزل حضور نداشته باشد، احتمال سرقت از خانه شما وجود دارد. در این خصوص حتما به 5 نکته ای که در ادامه مطلب ذکر می کنیم توجه داشته باشید:

  • توصیه می کنیم برای امنیت و هوشمند سازی ساختمان از دزدگیرهای اماکن و منزل بی سیم که از امکانات بالایی برخوردارند، خریداری کنید. از طرفی این دزدگیر با توجه به قابلیت هایی که دارد، کاربردی و باارزش می باشد. برای مثال امکان گزارش قطع برق، اطلاع از سرقت و… را دارد.
  • برای مکان های شلوغ و پر جمعیت بهتر است از سنسورهای سیم دار استفاده کنید. زیرا سنسورهای بدون سیم خیلی زود باتری خالی می کنند، حتی اگر دستگاه غیرفعال باشد.
  • بعد از این که دزدگیر را در خانه هوشمند خود نصب کردید، حتما آن را برای چندبار امتحان کنید تا ببینید عملکرد آن بدون خطاست یا نه. به ویژه قسمت تلفن کننده آن را تست کرده و از فردی که دزدگیر را نصب کرده بخواهید که نرم افزار این دزدگیر را برایتان فعال کند.
  • لازم است که هر یک ماه یکبار و قبل از ترک خانه، دزدگیر اماکن چک شود. برای این کار اول سنسور دزدگیر را فعال کنید و وارد خانه شود تا آژیر به صدا درآید. به مدت 10 الی 15 دقیقه بایستید تا آژیر زده شود و به شماره هایی که از قبل برای آن تعیین کرده اید، یکی یکی زنگ زده و پیام ارسال کند. اگر این کار با موفقیت انجام شود و تمام مراحل بدون هیچ عیبی صورت گرفت، پس مطمئن شوید که دزدگیر خانه هوشمند شما سالم و هیچ مشکلی ندارد. شایان ذکر است، خرابی دزدگیر اماکن هر دو سال یکبار اتفاق می افتد و باید اقدام به تعویض آن کنید.
  • توصیه می کنیم که از شرکت ها بخواهید که نصب دزدگیر شما را انجام دهند. زیرا شرکت ها برای شما گارانتی ارائه دهند. ولی اگر این کار را به افراد خارج از شرکت بسپارید، ممکن است به خوبی نصب نکرده و مشکلاتی بعدا به وجود بیاید. از طرفی هم که از گارانتی خبری نیست. حتما از خود شرکت بخواهید که تمام مراحل نصب را برای شما انجام دهد.
سخن پایانی

امیدواریم دراین مقاله توانسته باشیم به شما کمک کنیم.  شما می توانید با کارشناسان ما در شرکت مرکزی آژیر تماس بگیرید و یا در قسمت دیدگاه ها سوال و یا نظرات خود را بنویسید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکم پاسخگوی شما باشند.