در حال بارگزاری...

راهکارهایی برای محافظت از خانه در برابر سارقان

راهکارهایی برای محافظت از خانه در برابر سارقان

همانطور که میدانید در تمامی جوامع و کشورهای مختلف یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تمامی مکان‌ها حائز اهمیت است و باید رعایت شود استفاده از سیستم‌های امنیتی است و استفاده از آن امری حیاتی به شمار می‌آید. روش‌های گوناگونی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن‌ها امنیت و حفاظت از منزل را به خوبی انجام داد.

یکسری مراقبت‌ها و محافظت‌ها هستند که به صورت رایج بین افراد جامعه وجود دارد آن هم محافظت از خانه با دزدگیر اماکن، استفاده از دوربین مدار بسته، هوشمندسازی ساختمان و دزدگیر است که میتواند در جلوگیری از افزایش سرقت‌ها بسیار موثر باشد. با استفاده از این راه‌های امنیتی می‌توانید به راحتی امنیت و حفاظت از خانه خود را فراهم کنید تا امنیت مالی و جانی خود و خانواده عزیزتان را حفظ کرده باشید.

دزدگیر اماکن

به وسیله تحقیقاتی که توسط خبرگزاری تسنیم گزارش شده است: قطعا حفظ امنیت منزل و خانواده یکی از مواردی است که اولویت بسیار بالایی در زندگی هر فردی دارد. متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی که در کشورمان به وجود آمده است سرقت‌ها افزایش یافته و محافظت از منازل بسیار حائز اهمیت شده است که البته با محافظت از خانه با دزدگیر اماکن و نصب دوربین مداربسته یا اقداماتی این چنینی میتوان امنیت منزل و خانواده خود را تا حد بالایی حفظ نمود. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را ارائه دهیم تا از خانه خود در برابر سارقان به خوبی محافظت کنید.

یکسری مراقبت‌ها و محافظت‌ها هستند که به صورت رایج بین افراد جامعه وجود دارد آن هم محافظت از خانه با دزدگیر اماکن، استفاده از دوربین مدار بسته، هوشمندسازی ساختمان و دزدگیر است که میتواند در جلوگیری از افزایش سرقت‌ها بسیار موثر باشد.


3 راه‌کار کارآمد جهت محافظت از منازل در برابر سارقان
مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

3 راه‌کار کارآمد جهت محافظت از منازل در برابر سارقان

راه‌کارهای بسیار متنوعی وجود دارد که می‌تواند از منازل و ساختمان‌ها در مقابل سرقت و سارقان جلوگیری نماید و ما در این بخش به بررسی سه مورد از رایج‌ترین راه‌کارها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  • امنیت خانه با دزدگیر اماکن

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در مقابل سرقت از منزل بازدارنده باشد محافظت از خانه با دزدگیر اماکن است که نقش بسیار با اهمیتی را در پیشگیری از سرقت نیز اجرا خواهد کرد. استفاده از دزدگیر اماکن دارای اولویت و اطمینان بالاتری نسبت به دیگر سیستم‌های امنیتی است که البته این امنیت بالا مستلزم به نصب صحیح، انتخاب دزدگیر اماکن مناسب و استفاده مناسب و صحیح از آن است. برای اطلاع از انواع دزگیر اماکن و مقایسه آن‌ها با یکدیگر میتوانید اطلاعات کافی را از سایت ما مطالعه نمائید.

از جدیدترین نسل‌های دزدگیر اماکن میتوان به دزدگیرهای اماکن سیم کارتی اشاره نمود که اگر سرقتی رخ دهد این سیستم علاوه بر اینکه صدای آژیر خطر را پخش خواهد کرد اقدام به ارسال پیام کوتاه یا تماس صوتی با مالک واحد خواهد کرد تا از سرقت آن‌ها را مطلع سازد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است اغلب سارقان هنگامی که صدای آژیر خطر را از منزلی که در حال سرقت از آن هستند می‌شنوند اقدام به فرار میکنند و از ادامه کار دست می‌کشند

به همین علت استفاده از سیستم دزدزگیر اماکن می‌تواند یک راه بسیار کاربردی برای این امر باشد. البته هنگامی که نصاب اقدام به نصب دزدگیر اماکن می‌کند با توجه به اینکه منزل در چه موقعیت مکانی واقع شده است از گزینه‌های چشمی حرکتی، مگنت، سنسور لرزشی و سنسور تشخیص دود استفاده خواهد کرد تا سیستم امنیتی به صورت کامل کار خود را اجرا کند.

همانطور که میدانید اغلب سرقت‌هایی که صورت می‌گیرد در زمان‌های کاملا کم و با شکستن قفل درب منزل صورت می‌گیرد که اگر به دنبال رفع این مشکل هستید بهتر است از سنسور لرزشی برای حفاظت منزل استفاده نمائید. شوک سنسور یا سنسور لرزشی یک دستگاه کوچک الکترونیکی است که حساسیت بالایی به ضربه دارد و در صورت تشخیص هرگونه ضربه به دزدگیر سیگنال مورد نظر را ارسال میکند.

اما اگر اقدام به استفاده از سنسورهای چشمی کردید بهتر است پیش از رفتن به سفر باطری چشمی خود را تعویض کنید تا در نبود شما در صورت اتمام باطری دستگاه به خودی خود آلارم یا هشدار  ندهد.

  • استفاده از جک پارکینگی

ممکن است شما هم در دید اول اهمیتی به جک پارکینگی برای حفاظت و افزایش امنیت منزل خود ندهید و برای شما مهم نباشد اما باید بدانید اولین راهی که سارقان برای ورود به منازل شما امتحان میکنند  ورود از طریق درب ساختمان است. بهتر است در ابتدا برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل امنیت درب منزل خود را بالا ببرید که البته این مورد در ساختمان‌هایی که جنوبی هستند اهمیت بالاتری دارد.

در صورتی که جک پارکینیگی را بر روی درب نصب کنید امنیت بالاتر رفته و درصد بسیار کمی ممکن است سارق بتواند آن را  باز کند. در انتخاب جک پارکینگی باید نکات بسیار زیادی را مد نظر خود قرار دهیدکه عبارت است از: جک‌هایی امنیت بسیار بالایی دارد که خلاص کن آن به صورت کلیدی باشد تا کسی که سرقت می‌کند توانایی خلاص کردن آن را نداشته باشد، البته در مدل‌هایی که جک به صورت آچاری می‌باشد میتوان با استفاده از پیچ گوشتی به راحتی آن را خلاص و سپس درب را  باز نمود .

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که در زمان نصب جک باید از قفل برقی استفاده نمود زیرا این نوع قفل بدون عملکرد ریموت درصد بسیار کمی امکان دارد که بتوان آن را باز نمود. البته توصیه می‌شود در استفاده از این نوع قفل از نوع بدون شاسی آن استفاده نمائید یا شاسی خلاص کن این قفل را در ابتدا از کار انداخته تا افزایش امنیت قفل را تامین کرده باشید.

  • استفاده از آیفون تصویری

با استفاده از آیفون تصویری شما میتوانید پیش از آن که درب را برای کسی باز کنید بررسی کنید چه شخصی پشت درب شماست. در این صورت قطعا درب را برای کسانی که برای شما آشنا نیستند باز نخواهید کرد زیرا قطعا یک دزد یا سارق جلوی پنل دوربین شما قرار نخواهد گرفت و صورت خود را مخفی می‌کند در این صورت شما می‌توانید مشکوک شوید.

البته برخی آیفون‌های تصویری دارای حافظه هستند که به محض فشاردن دکمه آیفون از چهره‌ای که پشت درب است عکسبرداری می‌کنند و در حافظه نگهداری می‌شود. در این صورت شما اگر منزل نباشید به راحتی می‌توانید متوجه شوید چه کسانی درب منزل شما تردد کرده و زنگ واحد شما را فشرده‌اند.

برخی از افراد هستند که در کنار زنگ واحد خود نام خانوادگی خود را ثبت کرده‌اند و تصور می‌کنند کار درستی انجام داده‌اند اما این کار بسیار خطرناک است. خطر این مورد به این علت است که کسی شما را تعقیب می‌کند و با دیدن نام خانوادگی شما در کنار زنگ کاملا می‌تواند متوجه شود که شما ساکن کدام واحد هستید و در نبود  شما به واحد دستبرد زند.

در صورتی که همه افراد در ساختمان شما نام خود را در کنار زنگ درج کرده‌اند شما از انجام این عمل دوری کنید تا امنیت واحد خود را بالاتر برده باشید. البته که این راه‌حل هایی که ارائه میشود فقط می‌تواند درصد سرقت از منزل شما را کاهش دهد و نمی‌تواند به صورت کامل آن را از بین ببرد.

دزدگیر اماکن

سخن پایانی

در این مقاله با سه روش برای بالابردن امنیت خانه  و یا محل کار خود آشنا شدید. اگر بخواهیم جمع بندی کوتاهی داشته باشیم بهترین راه افزایش امنیت خانه و محل کار استفاده از دزدگیر اماکن است . شرکت مرکزی آژیر با سالها تجربه درخشان در زمینه دزدگیر اماکن و هوشمند سازی ساختمان امنیت و آرامش را به شما هدیه می دهد . برای داشتن خانه ای امن و هوشمند با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا در قسمت دیدگاه ها بیان کنید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم