در حال بارگزاری...

 صرفه اقتصادی هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان مجموعه اقداماتی است که شما برای ایجاد ارتباط یکپارچه میان لوازم الکترونیکی ساختمان خود انجام می دهید. این ارتباط یکپارچه می تواند دستاورد های مختلفی از جمله رفاه و امنیت داشته باشد. با هوشمند سازی شما تکنولوژی را به خدمت می گیرید تا از خطاهای انسانی بکاهید و راحتی بیشتری برای خود فراهم آورید. در صورتی که قصد هوشمند سازی برای ساختمان خود داشته باشید لازم است تا سنسورها، برخی لوازم تجهیزات از جمله دزدگیر اماکن و .. را تهیه نموده و با کمک تیمی متخصص و با تجربه هوشمند سازی را در ساختمان خود پیاده کنید.  با وجود مزیت های مختلفی که هوشمند سازی ساختمان دارد، بسیاری برای صرفه جویی در هزینه ها از آن استفاده نمی کنند، در این مقاله می خواهیم در خصوص توجیه اقتصادی هوشمند سازی توضیحاتی ارائه نماییم.

هوشمندسازی ساختمان

هزینه های مربوط به هوشمند سازی ساختمان

زمانی که به یک شرکت تخصصی برای هوشمند سازی ساختمان مراجعه می کنید، ساختمان شما از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و طرحی برای هوشمند سازی آن تدوین می شود. در این مرحله شما می توانید با مشورت متخصصان خدمات و اهداف مورد نیاز خود را از هوشمند سازی که البته با بودجه شما متناسب است، مطالبه نمایید. هوشمند سازی می تواند مربوط به درها و پنجره ها، سیستم روشنایی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم های امنیتی، سیستم آبیاری، تاسیسات استخر، جکوزی و … باشد. اغلب مشتریان اهمیت زیادی به امنیت می دهند و از مهندس طراح می خواهند که حداکثر امنیت را برای ساختمان آن ها مد نظر داشته باشد. در این طرح فهرستی از سنسورها و تجهیزات از جمله دزدگیر اماکن، دوربین های مدار بسته، سنسور های دود و … که باید برای هوشمند سازی تهیه کنید نیز به شما اعلام می شود. برای پیاده سازی طرح، لازم است تجهیزات مورد نیاز را تهیه نموده و سپس از تیم متخصصی بخواهید که طرح را پیاده نمایند. هر یک از مراحل طراحی، تهیه لوازم و تجهیزات و پیاده سازی و اجرا مشمول هزینه است. هزینه هوشمند سازی بر اساس متراژ، قدمت و شرایط ساختمان، خدمات مورد انتظار، برند لوازم و تجهیزاتی که تهیه می کنید، می تواند متفاوت باشد.

متراژ، قدمت، تجهیزات مورد استفاده در ساختمان از عوامل موثر بر هزینه های هوشمند سازی ساختمان هستند

هوشمند سازی ساختمان و حذف مصارف ناخواسته

یکی از نکات مهمی که در بررسی طرح توجیهی هوشمند سازی ساختمان باید مد نظر داشته باشید، حذف مصارف ناخواسته در خانه های هوشمند است. هوشمند سازی می تواند از طریق مدیریت بهینه سیستم های گرمایش، سرمایش، روشنایی و …  حداقل 20% مصرف انرژی را کاهش دهد. در صورتی که ساختمان بزرگی دارید، این صرفه جویی می تواند بیشتر و قابل توجه باشد. در بلند مدت، این صرفه جویی می تواند بخشی از هزینه های هوشمند سازی را جبران نماید.

در خانه هوشمند، گزارشی از میزان مصرف انرژی و عملکرد بخش های مختلف ارائه می شود. شما می توانید بخش های پر مصرف را شناسایی نموده و نسبت به بهینه سازی مصرف انرژی در این بخش ها اقدام نمایید. مصرف مازاد می تواند به دلیل خطای انسانی، مشکل دستگاه یا تجهیزات یا هر ایراد دیگری باشد. هوشمند سازی از هر گونه مصرف مازاد و غیر متعارف جلوگیری می نماید.

هوشمندسازی ساختمان

کاهش استهلاک، هزینه های تعمیر و نگهداری با هوشمند سازی ساختمان

زمانی که با هوشمند سازی ساختمان کارکرد دستگاه ها و تجهیزات را مدیریت می کنید، ناخودآگاه استفاده بهینه ای از دستگاه ها و تجهیزات خود دارید و این قضیه باعث افزایش طول عمر و کاهش استهلاک لوازم و تجهیزات می شود و هزینه های نگهداری به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین در یک خانه هوشمند، عملکرد لوازم و تجهیزات به صورت تمام وقت مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد. بنابراین در صورت بروز مشکل، شما سریع مطلع می شوید و می توانید با کمترین هزینه و به موقع به رفع مشکلات بپردازید. برای مثال زمانی که از دزدگیر اماکن در یک خانه هوشمند استفاده می کنید، ضمن ارتقا کارکرد آن، در هزینه های نگهداری و بازرسی نیز به مقدار زیادی صرفه جویی خواهید نمود. کاهش استهلاک، هزینه های تعمیر و نگهداری نیز می تواند در بلند مدت بخش دیگری از هزینه های هوشمند سازی را جبران نماید.

هوشمندسازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان و امنیتی وصف ناپذیر

با هوشمند سازی ساختمان می توانید امنیت ساختمان خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید. کاهش خطاهای انسانی، عملکرد بدون ایراد دزدگیر های اماکن، کنترل ترددها و … همگی زمینه امنیت بی نظیر ساختمان شما را فراهم می آورند. در یک ساختمان هوشمند شما می توانید از انواع پوشش های بیمه ای سرقت، حوادث و … نیز استفاده نمایید. شما برای داشتن این سطح از امنیت بدون هوشمند سازی، لازم است چندین برابر هزینه کنید.

هوشمند سازی و مدیریت ساختمان به هنگام حوادث

یکی از مهم ترین مزیت های هوشمند سازی ساختمان، مدیریت ساختمان به هنگام حوادث است. هر چند این کارکرد خانه های هوشمند اهمیت زیادی در افزایش امنیت ساختمان دارد اما می تواند از منظر مدیریت هزینه ها و توجیه اقتصادی هوشمند سازی نیز اهمیت زیادی داشته باشد. برای مثال زمانی که سنسور دود فعال می شود، سیستم هایی که می توانند منجر به اشتعال شوند، غیر فعال می شوند و سیستم اطفاء حریق فعال می شود. این اقدام علاوه بر افزایش امنیت جانی، می تواند از بسیاری از خسارات به ساختمان جلوگیری نمایید.

هوشمند سازی ساختمان این امکان را برای شما فراهم می آورد که در بحران ها نیز مدیریت بهتری در ساختمان داشته باشید. برای مثال زمانی که برق ضعیف است، خانه هوشمند می تواند فعالیت های خود را اولویت بندی نماید.

هوشمندسازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان با شرکت آژیر

اگر تصمیم به هوشمند سازی ساختمان گرفته اید، می توانید با متخصصان و کارشناسان شرکت مرکزی آژیر در این زمینه مشورت نمایید. این شرکت خدمات تخصصی طراحی و اجرای هوشمند سازی را در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه ها ارائه می­نماید. همچنین این شرکت یکی از تامین کنندگان معتبر و بزرگ بهترین تجهیزات هوشمند سازی و دزدگیر های اماکن  از بهترین برند های جهانی است، بنابراین می توانید تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای هوشمند سازی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه نمایید. کارشناسان متخصص و با تجربه این شرکت آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.