در حال بارگزاری...

مزایای هوشمند سازی ساختمان های بزرگ و برج ها 

مزایای هوشمند سازی ساختمان های بزرگ و برج ها 

فرقی ندارد که منزل شما در یک آپارتمان چند طبقه قرار دارد یا ساکن یک برج مسکونی هستید یا حتی در یک خانه تک طبقه ویلایی سکونت دارید، هوشمند سازی ساختمان می­تواند رفاه و راحتی زیادی را برای شما فراهم نماید. در این مقاله به اهمیت هوشمند سازی ساختمان های بزرگ، برج های مسکونی و تجاری می پردازیم. اگر از ساکنین برج ها هستید یا علاقه دارید در یک برج بلند سکونت کنید، مطالعه این مقاله برای شما مفید است.

هوشمندسازی برج

هوشمند سازی ساختمان برای مدیریت سیستم های روشنایی

یکی از بزرگترین دستاورد های هوشمند سازی ساختمان های بزرگ و برج ها، مدیریت بهتر سیستم های روشنایی است. در یک برج بزرگ با ساکنان زیاد، مدیریت سیستم های روشنایی می تواند بیشتر از آن چه که قابل تصور است پیچیده باشد. هوشمند سازی می تواند تا 80% صرفه جویی مصرف انرژی را در این بخش به همراه داشته باشد.

در یک برج هوشمند می توانید از نور طبیعی حداکثر استفاده را نمایید یا در بسیاری از بخش ها تنها در صورت لزوم از سیستم هوشمند استفاده کنید. برای مثال لازم نیست تمامی چراغ ها و لوستر های زیبا و بزرگ لابی همواره روشن باشند. شما میتوانید یک لابی هوشمند داشته باشید. در صورتی که در یک برج با نورپردازی گسترده و انواع سیستم روشنایی زندگی می کنید، بهتر است به فکر هوشمند سازی باشید.

مدیریت سیستم سرمایش ، گرمایش و تهویه

مدیریت سیستم گرمایش و سرمایش در تمامی ساختمان های اهمیت دارد. در یک برج مسکونی به دلیل تعداد زیاد واحد ها و سیستم های گرمایشی و سرمایشی، مدیریت این مقوله می تواند چالش برانگیز باشد. با هوشمند سازی ساختمان شما می توانید تا 50% در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در یک ساختمان هوشمند می توان سیستم های تهویه را نیز هوشمند نمود. در اغلب برج ها برای رفاه و راحتی ساکنان در بخش های مختلف از سیستم های تهویه استفاده می شود.. با هوشمند سازی می توان سیستم تهویه را نیز به خوبی مدیریت نمود و کارایی و تاثیر آن را به مقدار قابل توجهی افزایش داد. در یک برج هوشمند می توانید دما، رطوبت و اکسیژن را در یک مقدار بهینه حفظ کنید.

هوشمند سازی ساختمان و امنیت در ساختمان های بزرگ و برج ها

دزدگیر اماکن و سیستم امنیتی باید در یک ساختمان بزرگ و یک برج مسکونی یا تجاری کارایی متفاوتی داشته باشد. بدون شک تردد در یک ساختمان بزرگ با ساکنان زیاد مثل برج ها بسیار زیاد است. در صورتی که از سیستم های هوشمند برای کنترل استفاده نشود احتمال خطا بسیار زیاد است. هوشمند سازی ساختمان و مدیریت تردد ها و عبور و مرور می تواند امنیت ساختمان شما را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

در یک برج لازم است تا برای نظارت نیز از سیستم های هوشمند استفاده شود. دوربین های مداربسته اهمیت زیادی در امنیت این برج ها دارند. در یک خانه هوشمند دوربین های مداربسته به صورت هماهنگ با سایر سیستم های امنیتی همچون دزدگیر اماکن به افزایش امنیت ساختمان کمک می کنند.

سیستم اعلام و اطفا حریق نیز در یک برج اهمیت زیادی دارد با هوشمند سازی ساختمان این امکان وجود دارد که به صورت هوشمند، یکپارچه و هماهنگ با سایر اجزا و با کنترل از راه دور، از سیستم اعلام و اطفاء حریق استفاده نمایید. یک آتش سوزی جزئی می تواند در یک برج حادثه غیر قابل جبران به بار آورد. به همین دلیل برای کاهش خطا و افزایش دقت هوشمند سازی اهمیت زیادی دارد.

مدیریت آسانسور با هوشمند سازی ساختمان

یکی از دستاورد های هوشمند سازی ساختمان که در خصوص برج ها و ساختمان های بزرگ بسیار مورد توجه قرار گرفته است، مدیریت آسانسور و هوشمند سازی آسانسورها می باشد. هوشمند سازی آسانسور می تواند باعث کاهش استهلاک آسانسور ها، کاهش ترافیک و البته افزایش امنیت شود.

برای مثال در این سیستم ها ساکنان می توانند با کارت ها یا رمز های مخصوص بدون نیاز به استفاده از دکمه های آسانسور به خانه خود رفت و آمد کنند با به هنگام قفل شدن درب ورودی آپارتمان، آسانسور به طور هوشمند به طبقه شما فرا خوانده شود. مهمانان می توانند با فعال شدن سیستم مهمان برای هر طبقه از آسانسور استفاده نمایند تا احتمال نفوذ به ساختمان توسط افراد ناشناس به صفر برسد.

هوشمندسازی برج

هوشمند سازی ساختمان و مزایای آن در پارکینگ برج های مسکونی و تجاری

نظم و مدیریت درست در پارکینگ یک برج پر تردد و با ساکنان زیاد می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. با هوشمند سازی ساختمان می توان ضمن افزایش رفاه و راحتی ساکنان، امنیت را نیز به مقدار قابل توجهی افزایش داد. ساکنان می توانند با استفاده از کارت ها یا رمز های اختصاصی خود از پارکینگ استفاده نمایند.

در پارکینگ می توان یک بخش عمومی با شرایط و ضوابط خاص برای مهمانان در نظر گرفت. مهمانان می توانند به محل های مشخصی هدایت شوند و در ساعات مشخصی که توسط میزبان تعریف می شود از پارکینگ استفاده نمایند.

هوشمند سازی بخش تفریحی برج های مسکونی

اغلب برج های مسکونی یا تجاری دارای تجهیزات و امکانات ویژه ای برای تفریح ساکنان هستند. در یک برج هوشمند این بخش نیز مورد توجه است هوشمند سازی ساختمان در این بخش می تواند ضمن افزایش امنیت برج، رفاه و راحتی ساکنان را تامین نماید. برای مثال در برج های لوکس، استخر های هوشمند روز به روز در حال افزایش هستند.

استخر های هوشمند به صورت هوشمند پر می شوند، تمیز می شوند، دمای آب آن ها قابل تنظیم و مدیریت است. نوبت های استفاده از استخر نیز به راحتی با سیستم های هوشمند قابل مدیریت است. ساکنان می توانند برای ورود به باشگاه های اختصاصی برج، کارت های تردد یا رمز های اختصاصی خود را داشته باشند.

هوشمند سازی و اهمیت آن برای ساکنان برج ها

جالب است بدانید اغلب کسانی که در برج ها سکونت دارند، از جمله کسانی هستند که به تکنولوژی و استفاده از آن برای افزایش رفاه و راحتی علاقه دارند. اغلب ساکنان برج ها ترجیح می دهند که در یک برج هوشمند زندگی کنند.

هوشمند سازی ساختمان می تواند فروش یا اجاره واحد ها را در یک برج به مقدار قابل توجهی تسریع کند. یک برج لوکس بدون هوشمند سازی در جلب توجه مشتریان موفق نخواهد بود.