در حال بارگزاری...

نقش چشمی‌ وزنی برای حیوانات خانگی در دزدگیر اماکن 

نقش چشمی‌های وزنی برای حیوانات خانگی در دزدگیر اماکن 

سوالی که ممکن است برای بسیاری از افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند پیش بیاید این است که آیا سیستم دزدگیر اماکن وجود دارد که بتواند با حیوانات خانگی سازگاری داشته باشد. پاسخ این سوال مثبت است. سیستم‌هایی وجود دارند که می‌توانند با حضور حیوانات خانگی تنظیم شوند و احتمال اعلام خطر کاذب را به حداقل یا صفر برسانند.

دزدگیر اماکن

سنسورهای حرکتی احتمالا شناخته‌شده ترین سیستم‌های اعلام سرقت هستند. اما این سنسورها صاحبان حیوانات خانگی را به چالش بزرگی می‌کشانند. زیرا با هر حرکت حیوان در منزل این سنسورها حساس شده و آژیر می‌کشند.

در حال حاضر بهترین راه حل برای این مشککل استفاده از چشمی‌های وزنی هستند. چشم وزنی یا سنسور تشخیص حرکت حیوانات خانگی یکی از انواع چشمی‌های اعلام سرقت است که همانند سایر چشمی‌های بی‌سیم، از یک جفت سنسور مادون قرمز نامرئی تشکیل شده است. این سنسورها در دو طرف دیوار در هر نقطه از منزل که مد نظر صاحبخانه باشد نصب می‌شوند و به ورود غیرمجاز افراد و حرکت حیوانات واکنش نشان می‌دهند.

چشمی‌های وزنی چگونه کار می‌کنند؟

عملکرد چشمی‌های وزنی نیز مانند سایر چشمی‌های دزدگیر اماکن است. با این تفاوت که این سنسورها قابلت تشخیص حجم و وزن افراد یا حیوانات را دارند و قادر هستند که محدوده خاصی از وزن‌ها (در بیشتر موارد زیر 18 تا 24 کیلوگرم) را در نظر نگیرند که البته در مدل‌ها و شرکت‌های مختلف سازنده این وزن می‌تواند متفاوت و قابل تنظیم باشد.

همانطور که گفته شد در این نوع چشمی‌ها از دو عدد سنسور استفاده می‌شود. سنسور اول امواج مادون قرمز را برای سنجش میزان گرما ارسال می‌کند. امواج پس از برخورد با جانداری که از جلوی آن عبور می‌کند مجددا به سنسور بازمی‌گردد. در این لحظه سنسور دوم حرکت جاندار را بررسی کرده و حجم و وزن آن را تشحیص می‌دهد. اگر وزن تشخیص داده شده بیشتر از رنج تنظیم شده در چشمی باشد آن را اعلام می‌کند و اگر کم‌تر باشد واکنشی نشان نمی‌دهد.

برای مثال اگر حیوان خانگی شما از جلوی این چشمی رد شود، سنسور آن را در نظر نمی‌گیرد. اما اگر یک انسان از جلوی آن عبور کند، وزن آن را تشخیص داده و پالسی را به دزدگیر مرکزی ارسال می‌کند و دزدگیر فعال می‌شود.

دزدگیر اماکن

انواع چشمی وزنی

  • چشمی وزنی داخل منزل

چشمی‌های وزنی برای محافظت از منزل کسانی طراحی شده‌اند که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. اگر شما یک حیوان خانگی دارید و می‌خواهید زمانی که در منزل نیستید امنیت منزل خود را تامین کنید و همچنین حیوان شما بتواند آزادانه در خانه حرکت کند، می‌توانید از این چشمی استفاده کنید. این چشمی‌ها بهتر است در فاصله 1 تا 1.5 متری از زمین نصب شوند.

 

  • چشمی وزنی فضای باز

اصولا چشمی‌هایی که در فضای باز نصب می‌شوند از نوع چشمی‌های وزنی هستند. زیرا در فضای باز ممکن است حیوانات و پرندگان مختلف از جلوی چشمی عبور کنند و اگر سیستم دزدگیر شما به وزن حساس نباشد با عبور هر حیوانی فعال خواهد شد. این امر باعث آزار همسایه‌ها شده و ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید. اما این چشمی‌ها با چشمی‌های وزنی مخصوص داخل منزل تفاوت دارند و اگر چشمی مخصوص داخل منزل را در فضای باز نصب کنید با خطاهای متعددی روبه رو خواهید شد.

 

چشمی‌های وزنی برای چه کسانی مناسب نیستند؟

اگر وزن حیوان خانگی شما بیشتر از میزان حساسیت چشمی‌های وزنی است، این نوع چشمی را در منزل خود نصب نکنید. بهتر است در این شرایط برای محافظت از منزل و حیوان خانگی خود از سنسورهای درب و پنجره یا سایر سیستم‌های دزدگیر اماکن استفاده کنید.

چشمی وزنی

همچنین استفاده از چشمی‌های وزنی در مکان‌های پر رفت و آمد و شلوغ مناسب نیست زیرا احتمال اعلام خطر کاذب را افزایش می‌دهد.

بایدها و نبایدهای نصب چشمی‌های وزنی فضای باز

برای نصب چشمی‌های وزنی مخصوص فضای باز باید به چند نکته اساسی دقت کنید:

  • ارتفاع نصب این چشمی‌ها بسیار مهم است و بهتر است که این ارتفاع کم‌تر از 2 متر نباشد.
  • چشمی را در معرض تاش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.
  • در مکان‌ها پرتردد از نصب این چشمی‌ها خودداری کنید.
  • توصیه می‌شود در محیط‌هایی که تداخل امواج زیادی وجود دارد از حالت جفت پالس استفاده کنید.
  • چشمی را در محلی نصب کنید که کاملا ثابت و بدون نوسان باشد.

با نصب چشمی‌های وزنی دوستدار حیوانات می‌توانید با خیال راحت منزل خود را ترک کنید و اطمینان داشته باشید که منزل و حیوان خانگی شما در امنیت هستند. همچنین حیوان خانگی شما به راحتی می‌توند در منزل حرکت کند بدون اینکه آژیر دزدگیر فعال شود.

اگر پاسخ سوالات خود را در بالا پیدا نکردین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید