در حال بارگزاری...

هوشمند سازی ساختمان و مزایای استفاده از آن در ویلاها

هوشمند سازی ساختمان و مزایای استفاده از آن در ویلاها

شکی نیست که هوشمند سازی ساختمان با هدف افزایش رفاه و راحتی ساکنان انجام می شود. بنابراین شما می توانید انواع ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری، مطب ها، بیمارستان ها، کلینیک ها و … را برای داشتن راحتی و رفاه بیشتر هوشمند نمایید. در این مقاله به صورت اختصاصی به مزایای هوشمند سازی ویلاها می پردازیم.

هوشمند سازی ساختمان به چه معناست؟

قبل از این که به هوشمند سازی ویلا بپردازیم لازم است در خصوص هوشمند سازی ساختمان توضیح مختصری ارائه کنیم. هوشمند سازی به معنای ارتباط اجزای یک ساختمان با یکدیگر و امکان مدیریت و کنترل آن ها از طریق یک سیستم مرکزی است. در یک خانه هوشمند شما قادرید با استفاده از گوشی تلفن همراه، اقدامات متعددی را از راه دور در منزل خود انجام دهید. بسیاری از اقدامات مثل روشن و خاموش شدن سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز می تواند به صورت اتوماتیک با برنامه ریزی انجام شود. در واقع در یک خانه هوشمند وسایل و تجهیزات خانه به راحت ترین شکل ممکن گوش به فرمان شما هستند تا راحتی و رفاه شما را فراهم آورند.

هوشمندسازی ساختمان

اهمیت هوشمند سازی ویلا ها

همانطور که گفته شد هوشمند سازی ساختمان می تواند در انواع ساختمان ها انجام شود. ویلاها یکی از بهترین گزینه ها برای هوشمند سازی هستند. هوشمند سازی ویلا می تواند رفاه و راحتی زیادی برای شما به وجود آورد. همچنین بدون نیاز به حضور فیزیکی و از راه دور می توانید به کمک تجهیزات و لوازم هوشمندی که در داخل ویلای خود دارید، ویلای خود را مدیریت نمایید و اقدامات مختلفی را انجام دهید. در ادامه به جنبه های مختلف رفاه و راحتی حاصل از هوشمند سازی ویلا می پردازیم.

امنیت حاصل از هوشمند سازی ساختمان در یک ویلا

یکی از مهم ترین دستاوردهای هوشمند سازی ساختمان امنیت است. دزدگیر اماکن در یک ساختمان هوشمند کارایی بسیار بالایی دارد و با کمترین خطا و با نهایت دقت امنیت ساختمان شما را تامین می کنید. از این دستاورد هوشمند سازی می توان برای تامین امنیت ویلا نهایت استفاده را نمود. در یک ویلا می توان با دزدگیر اماکن در کنار سنسور های دود و دوربین های مدار بسته که همگی از راه دور قابلیت کنترل دارند، امنیت کم نظیری را برای ویلا رقم زد. شما می توانید در هر لحظه از شبانه روز ویلای خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز اقدامی را از راه دور انجام دهید.

هوشمندسازی ساختمان

مدیریت سیستم های گرمایشی و سرمایشی ویلا ها با هوشمند سازی ساختمان

یکی از جذاب ترین دستاوردهای هوشمند سازی ساختمان مربوط به امکان کنترل و برنامه ریزی عملکرد سیستم های گرمایشی و سرمایشی است. در یک ویلا این قابلیت اهمیت زیادی دارد. در صورتی که با هوشمند سازی این قابلیت را در ویلای خود ایجاد نموده باشید لازم نیست تا برای گرم کردن ویلای خود که در یک منطقه سردسیر واقع شده است، در طول تمام مدت سیستم گرمایشی را روشن بگذارید، فقط کافی است یک روز قبل از رسیدن به ویلا، از راه دور سیستم گرمایشی را فعال کنید. در روز های گرم تابستان نیز کافی است چند ساعت قبل از رسیدن به ویلا سیستم سرمایشی ویلای خود را فعال کنید و از هوای خنک و مطبوع ویلا به محض رسیدن نهایت لذت را ببرید.

نورپردازی و سیستم روشنایی در یک ویلای هوشمند

هوشمند سازی ساختمان می تواند به شما کمک کند تا یک نورپردازی و سیستم روشنایی هوشمند در ویلای خود داشته باشید ضمن این که شما می توانید از راه دور سیستم روشنایی ویلای خود را کنترل کنید، می توانید برای فعال شدن نورپردازی از سنسورهای حرکتی کمک بگیرید و ضمن صرفه جویی در انرژی از زیبایی نورپردازی استفاده کنید. امکان کنترل سیستم روشنایی و نورپردازی با تلفن همراه بدون شک راحتی زیادی را فراهم می آورد.

استخر هوشمند در یک ویلای هوشمند

اگر می خواهید از دستاورد های تکنولوژی و هوشمند سازی ساختمان نهایت استفاده و لذت را ببرید، بهتر است به فکر هوشمند سازی استخر ویلای خود باشید. هوشمند سازی استخر امکانات و رفاه زیادی برای شما فراهم می آورد. برای مثال می توانید با هوشمند سازی پمپ ها، از راه دور استخر خود را پر کنید، به صورت هوشمند نسبت به کلر زنی اقدام کنید. با طراحی نازل ها در استخر هوشمند، امکان تمیز کردن هوشمند و خودکار استخر را فراهم آورید، از سنسور های تشخیص میزان آب لازم استفاده کنید، نورپردازی هوشمند برای استخر داشته باشید. هوشمند سازی استخر حتی این امکان را به وجود می آورد که استخر با دستور شما سرپوشیده شود.

هوشمندسازی ساختمان

باغچه های با طراوت با هوشمند سازی ساختمان

دوست دارید باغچه ویلای شما هم با طراوت باشد و از زیبایی آن لذت ببرید، هوشمند سازی ساختمان بهترین راهکار است. در ویلاهای هوشمند شما می توانید با یک برنامه ریزی مشخص و حتی با کنترل از راه دور نسبت به آبیاری گل و گیاه خود اقدام کنید و همیشه محوطه ای زیبا و با طراوت داشته باشید حتی در صورتی که ویلای شما در منطقه ای دور واقع شده و کمتر به آن سر می زنید.

صرفه اقتصادی هوشمند سازی ویلا

ممکن است هزینه هوشمند سازی ساختمان شما را نسبت به انجام این کار مردد کند. برای هوشمند سازی ویلا لازم است انواع تجهیزات و سنسورها را خریداری نمایید و برای یکپارچه نمودن عملکرد آنها تحت یک سیستم مرکزی، هزینه کنید. اما آیا این هزینه مقرون به صرفه است؟ جدای از رفاه، امنیت و راحتی غیر قابل وصفی که هوشمند سازی ساختمان فراهم می آورد، کاهش هزینه های انرژی از یک طرف و کاهش هزینه های نگهداری و هزینه نیروی انسانی از طرف دیگر می تواند در بلند مدت این اقدام را از نظر اقتصادی توجیه کند.

هوشمندسازی ساختمان

 شما بدون شک برای خرید ویلای خود هزینه کرده اید و برای لذت بردن و استفاده از آن نیز لازم است هزینه کنید. هوشمند سازی ساختمان می تواند در بلند مدت هزینه های نگهداری را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد. امنیت در یک ویلای هوشمند کاملا تضمین شده است و  شما را از نگهبان بی نیاز می کند. تجهیزات و وسایل به دقت نگهداری و رصد می شوند و طول عمر مفید آن ها افزایش می یابد. سیستم های گرمایشی، سرمایشی و روشنایی تنها در مواقع نیاز استفاده می شوند و همه اقداماتی از این دست می تواند در کاهش هزینه های جاری و توجیه هزینه هوشمند سازی ویلا موثر باشد.