در حال بارگزاری...

چگونه می توان از کارایی دزدگیر اماکن در افزایش امنیت ساختمان مطمئن شد؟

چگونه می توان از کارایی دزدگیر اماکن در افزایش امنیت ساختمان مطمئن شد؟

دزدگیر اماکن با هدف افزایش امنیت ساختمان خریداری و نصب می شود اما ممکن است شنیدن خبرهایی از نفوذ به ساختمان هایی که دزدگیر داشته اند، شما را نسبت به تهیه دزدگیر مردد نموده باشد. در این مقاله به شما می­گوییم که چگونه از کارایی دزدگیر خود مطمئن باشید و خیالتان از امنیت ساختمان مجهز به دزدگیر اماکن راحت شود.

دزدگیر اماکن

سارقان به روز هستند، پس دزدگیر اماکن شما هم باید به روز باشد! 

اولین اصلی که در تهیه دزدگیر اماکن باید مد نظر داشته باشید تا بتوانید از کارایی آن در تامین امنیت ساختمان مطمئن شوید، تهیه یک دزدگیر به روز و جدید است. بسیاری از سارقین با عملکرد دزدگیر های مدل های قدیمی آشنایی پیدا کرده اند و راه هایی را برای از کار انداختن آن ها یافته اند. بنابراین در صورتی که برای صرفه جویی در هزینه ها یا هر دلیل دیگری از دردگیر هایی قدیمی تر و با تکنولوژی ساده تر استفاده نمایید، ممکن است انتظارات شما در تامین امنیت ساختمان برآورد نشود.

 

دزدگیر اماکن را حساب شده و متناسب با شرایط ساختمان تهیه کنید.

دزدگیر اماکن انواع مختلفی دارد که هر نوعی برای کاربرد مشخصی ساخته شده است. لازم است شما به نکات فنی در انتخاب دزدگیر توجه نموده و دستگاه مناسب را تهیه کنید. برای مثال دزدگیر اماکن بی­سیم برای ساختمان های تجاری و پر تردد مناسب نیست چرا که ممکن است مصرف باتری را به مقدار زیادی افزایش دهد اما این مدل برای منازل بسیار مناسب است چرا که ظاهر ساختمان هم با سیم کشی آسیب نمی بیند. از آنجایی که لازم است شناخت کاملی از دستگاه ها داشته باشید تا بتوانید نوع مناسب را انتخاب کنید، توصیه می کنیم حتما با کارشناسان فروش مراکز معتبر در این زمینه مشورت نمایید.

دزدگیر اماکن با حواس جمع تهیه کنید!!

دزدگیر اماکن

اگر قرار است دزدگیر اماکن که تهیه می کنید مثل یک نگهبان دقیق باشد و امنیت ساختمان شما را تامین کنید باید نوع حواس جمع و دقیق را انتخاب کنید. این به این معناست که دزدگیر منتخب شما باید مجهز به حسگر های با کیفیت و دقیق باشد. برای همین توصیه می کنیم که حتما از دزدگیرهای شناخته شده و از برند های معتبر و خوشنام خرید خود را انجام دهید. کارشناسان فروشگاه های معتبر می توانند به شما در تهیه دزدگیرهایی با سنسور های با کیفیت و با کیفیت کمک نمایند.

نصب صحیح و اصولی دزدگیر اماکن به اندازه کیفیت در کارایی آن تاثیر دارد.

علاوه بر انتخاب دزدگیر اماکن مناسب و با کیفیت از برند معتبر، لازم است تا از افراد متخصص و با تجربه برای نصب استفاده نمایید. نصب غیر صحیح و غیر اصولی دزدگیر می تواند کارایی آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. یک دزدگیر با کیفیت که سنسور های آن در جاهای نامناسبی نصب شده است، ممکن است هیچ تاثیری در افزایش امنیت ساختمان نداشته باشد. برای مثال نصب سنسور دزدگیرهای بی­سیم در معرض آفتاب، می تواند کارایی آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. پس از نصب دزدگیر، آن را امتحان کنید و مطمئن شوید که دستگاه کار می کند.

دزدگیر اماکن

با دستگاه و مشخصات آن آشنا شوید

همانقدر که اهمیت دارد یک دستگاه با کیفیت انتخاب نمایید، لازم است تا با مشخصات فنی و نحوه کار با دستگاه خود آشنا شوید تا بتوانید از آن برای تامین امنیت ساختمان خود استفاده کنید. می توانید از راهنمای دستگاه، ویدیوهای آموزشی یا بروشورهای آموزشی استفاده نمایید. بسیاری از مراکز معتبر فروش دزدگیر اماکن، به هنگام فروش و نصب، برای کاربران آموزش هایی را نیز در نظر می گیرند. به هنگام خرید یا نصب، نکاتی به شما توصیه می شود که لازم است به دقت مورد توجه قرار داده و به آنها عمل نمایید. برای مثال قرار دادن منابع حرارتی در اطراف حسگرهای دزدگیر، می تواند کارکرد آن را به مرور زمان دچار اختلال نماید.

بازدید دوره ای از دزدگیر داشته باشید

اهمیت زیادی دارد که دزدگیر خود را به صورت دوره ای مورد بازدید قرار داده و از فعال بودن آن مطمئن شوید. به ویژه اگر قصد سفر دارید و یا برای مدت طولانی به ساختمان سر نخواهید زد، بهتر است از فعال بودن دزدگیر اطمینان حاصل نمایید. ممکن است لازم باشد به صورت دوره ای نسبت به شارژ یا تعویض برخی قطعات اقدام نمایید. می توانید از مراکز معتبر فروش، برای بازدید های دوره ای کمک بگیرید.

به دزدگیر اماکن اکتفا نکنید

هر چند با رعایت اصول می توانید امنیت ساختمان خود را با استفاده از دزدگیر اماکن به مقدار قابل توجهی افزایش دهید، اما بهتر است راهکار های ساده دیگر را نیز مد نظر قرار دهید. برای مثال هرگز درب های ورود را به دلیل داشتن دزدگیر بدون قفل رها نکنید. سعی کنید از قفل های برقی و کله گاوی استفاده کنید. آیفون تصویری نیز می تواند در افزایش امنیت ساختمان تاثیرگذار باشد. استفاده از برخی تجهیزات جانبی مثل دوربین های مدار بسته نیز می تواند ایده خوبی باشد. البته بسیاری از دزدگیر های اماکن دارای امکانات جنبی متعددی هستند که می تواند در افزایش امنیت ساختمان تاثیر زیادی داشته باشد. بسیاری از دزدگیرهای اماکن جدید مجهز به دوربین، سنسور های نشت گاز و … می باشند.

دزدگیر اماکن

سارقان ساختمان های بدون دزدگیر اماکن را در اولویت قرار می دهند

سارقان ساختمان هایی را در اولویت قرار می دهند که نفوذ به آن ها با دردسر کمتری همراه باشد. بنابراین همین که از دزدگیر اماکن استفاده می کنید ممکن است از اولویت سارقان خارج شوید. آمارها نشان می دهد ساختمان هایی که فاقد دزدگیر هستند، سه برابر بیشتر از ساختمان های مجهز به دزدگیر مورد سرقت و نفوذ قرار می گیرند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند با نصب تابلو به سارقان اطلاع دهند که ساختمانشان مجهز به دزدگیر است تا از اولویت آنان خارج شوند.

 

دزدگیر اماکن و بیمه سرقت

اگر می خواهید از پوشش بیمه در برابر سرقت استفاده کنید باید برخی از شروط بیمه را تامین نمایید تا در صورت سرقت بتوانید از طریق پوشش بیمه، جبران خسارت نمایید. مجهز بودن ساختمان به دزدگیر شروط بیمه را تامین می نماید. پوشش بیمه می تواند آسودگی خیال شما را حتی در صورت سرقت تضمین نماید.