در حال بارگزاری...

فن آوری ساختمان هوشمند

فن آوری ساختمان هوشمند از ادغام ارتباط بین سیستم های مختلف و سیستمهای کنترل با یکدیگر ایجاد میگردد.که برای ساکنین ساختمان محیطی آرام ،راحت،مطمئن و انعطاف پذیر را فراهم می سازد.و در این حین باعث کنترل مصرف انرژی ،امنیت بیشتر و افزایش سطح کنترل و بهره وری بیشتر برای شاکنین میگردد.این مزیت که در طراحی ساختمان هوشمند طراحی به گونه ایی انجام میپذیرد که کمک به کاهش هزینه های اجرایی و عمیلیاتی و نیز بهبود نرخ اشغال فضاهای موجود در ساختمان نیز میگردد.

*سیستمهای کنترل اتوماتیک:

این سیسنم با کنترل جامع و پیشرفته به صورت خودکار و از طریق حسگرها و عملگرهای تعبیه شده در ساختمان میزان عملکرد سیستمهای موجود در ساختمان را کنترل و بررسی مینماید،که میتوان به سیستمهای تهویه مطبوع،سرمایش و گرمایش اشاره نمود که با توجه به حسگرهای تعبیه شده پارامترهای نظیر فشار ،دمای هوا ،رطوبت نسبی هوا را نسبت به زمان و فصل های سال کنترل نمود.

 

*سنسورهای هوشمند زلزله:

یکی از مهمترین مسائل به حداقل رساندن خسارت جانی و مالی و زمان بروز حادثه میباشد.عملکرد این سنسورها به این صورت می باشد که در مناطق مستعد زلزله با توجه به امکانات در زمان وقوع حادثه پیغامی از طریق سازمان زمین شناسی ملی به سنسور مخابره میگردد،و سنسور زلزله با قطع کردن شیر اصلی گاز ورودی و نیز فرمانهای از پیش تعریف شده مانند کنترل اسانسورها و باز کردن درب های اضطراری و مطلع کردن ساکنین از وقوع حادثه از خسارات بیشتر جلوگیری می نماید.

*سیستم امنیت هوشمند:

یکی دیگر از مزیتهای ساختمان هوشمند بهبود امنیت اشخاص و مجموعه میباشد که با توجه به نصب و یکپارچه سازی دوربینهای مدار بسته ،سیستم های امنیتی،اعلام حریق و کنترل و مانیتورینگ انها به صورت 24 ساعت محیطی امن و ایمن تر را برای ساکنین فراهم می آورد.

*کنترل هوشمند سیستم های روشنایی و نور پردازی:

میتوان سیستم کنترل هوشمند روشنایی و نور پردازی را کاربردی ترین سیستم در یک ساختمان نامید.که با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده تمامی نیاز افراد اعم ازسناریوهای مختلف،دیمر کردن سیستمهای روشنایی،زمانبندی روشنایی را برآورده نموده وهچنین با توجه به میزان سطح و شدت نور محیط خارج وداخل ساختمان در ساعات مختلف سیستم روشنایی را کنترل نمود.

*پرده های هوشمند:

این سیستم با توجه به شدت نور خورشید عمل میکند که با توجه به گزارش  ACEEE  کمک شایان در کاهش مصرف انرژی در سیستمهای تهویه مطبوع( 0/026-0/016 )و کاهش تابش خیره کننده،کاهش مصرف (0/067-0/048 )انرژی میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *