در حال بارگزاری...

امنیت و هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان این امکان را برای شما به وجود می آورد که با دستورات صوتی با اشیا و تجهیزات منزل خود ارتباط برقرار کنید. حتی زمانی که دور از خانه هستید، می توانید دستوراتی برای لوازم خانه خود صادر کنید. برای داشتن خانه هوشمند شما نیاز به تجهیزات و لوازمی دارید.

گروهی از مهم ترین این تجهیزات در دسته تجهیزات امنیتی قرار می گیرند و علاوه بر ایجاد رفاه و راحتی، می توانند در ارتقا امنیت ساختمان شما بسیار موثر باشند. در این مقاله سعی داریم شما را با برخی از مهم ترین  لوازم و تجهیزات امنیتی خانه های هوشمند آشنا نماییم.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان

دزدگیر های اماکن

دزدگیر اماکن از مهم ترین تجهیزات امنیتی مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان هستند. شما با انواع سنسور های حرکتی، مادون قرمز و … که متناسب با شرایط شما انتخاب و پیشنهاد می شود، خانه هوشمند خود را تحت کنترل می گیرید. با دزدگیر از هر گونه تردد غیر مجاز به ساختمان، اقدام به نفوذ به ساختمان و … جلوگیری می شود.

دزدگیر اماکن اصلی ترین تجهیزات برای امنیت خانه های هوشمند است. در صورت بروز هر نوع مشکلی دزدگیر اماکن با شما ، پلیس یا هر شماره ای که برای او تعریف کرده اید، تماس حاصل می نمایید. در خانه هوشمند می توانید از سایر اشیا منزل بخواهید در صورت فعال شدن دزدگیر، اقدام مشخصی انجام دهند.

برای مثال درها قفل شوند یا چراغ ها روشن شوند. هوشمند سازی ساختمان این امکان را برای شما به وجود می آورد که عملکرد دزدگیر اماکن خود را تحت نظر داشته باشید و در صورت هرگونه مشکل از جمله خرابی باتری و … از آن باخبر شوید.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان

زنگ در هوشمند برای هوشمند سازی ساختمان

یکی دیگر از اجزای خانه هوشمند که امنیت ساختمان شما را افزایش می دهد، زنگ های در هوشمند هستند. در صورتی که به هنگام هوشمند سازی ساختمان  از این نوع زنگ های در استفاده کنید، زمانی که فردی زنگ در خانه شما را به صدا درمی آورد، دوربین های با کیفیت تعبیه شده در محیط اطراف در فعال شده و تصویر واضحی از فرد را برای شما نمایش می دهند.

شما می توانید در را باز کنید یا حتی با فردی که پشت در است صحبت کنید. کیفیت دوربین، امکان مکالمه به صورتی صوتی یا تصویری، امکان ضبط ویدیو و تصاویر، سنسور های حرکتی از جمله تفاوت های میان انواع زنگ های در هوشمند موجود در بازار است.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان

قفل های هوشمند

قفل های در هوشمند از دیگر تجهیزاتی هستند که برای هوشمند سازی ساختمان مورد استفاده قرار می­گیرند و علاوه بر امنیت، راحتی زیادی برای ساکنان ساختمان فراهم می آورند. شما می توانید کلید ها را به طور کل کنار بگذارید. این قفل ها از طریق اینترنت یا بلوتوث به تلفن ها هوشمند شما متصل می شوند و شما می توانید با تلفن خود درها را باز یا بسته کنید.

می توانید این قفل ها را طوری تنظیم کنید تا با فاصله گرفتن گوشی شما از درها، قفل ها به صورت خودکار قفل شوند. ساده ترین شکل قفل های هوشمند، قفل های دارای صفحه کلید لمسی هستند که با وارد کردن کد های از پیش تعیین شده، می توانید قفل ها را باز و بسته کنید.

در انواع دیگر معمولا صفحه ها به صورت کاملا حذف می شوند و شما می توانید با تلفن همراه خود تمامی اقدامات را انجام دهید. البته انواعی از قفل ها وجود دارد که علاوه بر اتصال به تلفن های هوشمند، دارای کلید نیز می باشد.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان

دوربین های هوشمند برای هوشمند سازی ساختمان

دوربین های هوشمند اجزای مهمی در هوشمند سازی ساختمان هستند. از گذشته حتی در خانه هایی که هوشمند نشده­اند، دوربین ها نقش مهمی در امنیت داشته اند. با هوشمند سازی و استفاده از دوربین های هوشمند، شما می توانید هر نقطه از ساختمان را حتی از راه دور بازرسی کنید.

با دوربین های نسل جدید، امکان ذخیره سازی تصاویر و ویدیو های ضبط شده بر روی سرور های ابری وجود دارد و محدودیت در ذخیره سازی وجود ندارد.

در هوشمند سازی ساختمان، دوربین ها در داخل و خارج ساختمان قرار می گیرند. البته شما می توانید بر حسب نیاز یکی از دو حالت را نیز انتخاب نمایید. معمولا دوربین های داخل ساختمان ظریف تر از دوربین هایی هستند که برای محیط اطراف ساختمان استفاده می شوند.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان

دوربین های هوشمند، در هوشمند سازی ساختمان به اینترنت متصل می شوند، باید کیفیت تصویر مناسبی داشته و گستره دید زیادی داشته باشند. معمولا در هوشمند سازی از دوربین هایی استفاده می شود که قابلیت ضبط صدا را دارند. در بسیاری از مواقع به هنگام خرید دزدگیر اماکن، دوربین های هوشمند نیز به عنوان تجهیزات جانبی به شما پیشنهاد می شوند.

دزدگیر اماکن و دوربین ها به صورت هماهنگ با یکدیگر می توانند در ارتقا امنیت ساختمان هوشمند اهمیت زیادی داشته باشند.

سنسور های دود برای هوشمند سازی ساختمان

یکی از ساده ترین ولی مهم ترین تجهیزاتی که برای افزایش امنیت ساختمان هوشمند خود نیاز دارید، سنسور های دود می باشد. در هوشمند سازی ساختمان، از سنسور هایی استفاده می شود که قابلیت اتصال به اینترنت و WiFi را دارا می باشند. این سنسورها می توانند محل آتش را به دقت شناسایی نمایند.

این سنسور ها هشدار ها را به تلفن همراه شما ارسال می نمایند. در صورتی که به اشتباه صدای آژیر سنسور ها به صدا در آمده باشد می توانید به راحتی ، حتی دور از منزل، آژیر را خاموش کنید. برخی از سنسور های دود که در خانه های هوشمند استفاده می شوند دقت بالایی دارند و می توانند دود سیگار، پخت و پز و .. را از هر نوع دود آتش سوزی تشخیص دهند.

برخی سنسور ها با صدای انسانی وجود دود را به شما هشدار می دهند. سنسور های دود نیز ممکن است به همراه دزدگیر های اماکن و به عنوان تجهیزات جانبی به فروش برسند.

شرکت مرکزی آژیر

شما می­تواند هرگونه تجهیزات امنیتی مورد نیاز خود را برای هوشمند سازی ساختمان همچون دزدگیر اماکن، سنسور های دود، دوربین های مدار بسته و … را از شرکت مرکزی آژیر خریداری نمایید.

تمامی تجهیزات از برترین برند ها و با کیفیت ترین محصولات عرضه می شوند. علاوه بر تامین تجهیزات، شما می توانید خدمات هوشمند سازی را از متخصصان این شرکت مطالبه نمایید.

کارشناسان زبده شرکت آژیر آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه هوشمند سازی ساختمان و تجهیزات مربوطه می باشند. به کمک شرکت مرکزی آژیر شما می توانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

امنیت و هوشمندسازی ساختمان