در حال بارگزاری...

تفاوت میان دزدگیر اماکن بی سیم و با سیم

تفاوت میان دزدگیر اماکن بی سیم و با سیم

همانطور که پیداست اصلی ترین تفاوت میان این سیستم ها بی نیاز بودن به سیم کشی در سیستم های دزدگیر بی سیم می باشد ولی تفاوت های دیگری از قبیل نگهداری کم هزینه تر نسبت به سیستم های دزدگیر با سیم راه اندازی و نصب آسان بدون خرابی و نیز زیبایی بیشتر اشاره نمود.

دزدگیر بیسیم یا دزدگیر سیمی ؟

دزدگیر اماکن بی سیم و باسیم

در این مقاله میخواهیم تفاوت بین دزدگیر بیسیم و دزدگیر های سیمی را بررسی کنیم . ما نکات مثبت و منفی هرکدام از جمله نصب و نقطه نظر کاربر را برجسته می کنیم . همچنین هزینه های دیگر را پوشش می دهیم و عوامل و اطلاعات دیگر را که شما نیاز دارید در اختیار شما قرار میدهیم تا تصمیم روشن و آگاهانه ای بگیرید.

هزینه هر کدام چقدر است؟

دزدگیرسیمی:

پنل دزدگیر سیمی و سنسور ها در مقایسه با بیسیم معمولا ارزان هستند اما هزینه اضافی کابل ،کابل کشی ،ترانک و… را دارند .دزدگیر سیمی در آخر گرانتر در می آید چرا که زمان و پیچیدگی مسیر یابی برای پنهان کردن کابل ها و هزینه های جانبی زیاد است .

دزدگیر بیسیم :

معمولا تجهیزات دزدگیر بیسیم ، سنسور حرکتی ، سنسور درب و پنجره و … گرانتر از تجهیزات دزدگیر با سیم هست اما نصب آنها آسانتر می باشد که این زمان نصب و هزینه های جانبی را کاهش میدهد .

زمان نصب هر کدام چقدر است ؟

دزدگیر سیمی:

بر مبنای خانه ای با 4 اتاق خواب تقریبا 1 روز

دزدگیر بیسیم :

بر مبنای خانه ای با 4 اتاق خواب تقریبا 2 ساعت

 هزینه نگهداری هر کدام چقدر است ؟

دزدگیر سیمی:

بعد از نصب دزدگیر سیم دار هیچ هزینه ای بابت باتری نخواهید داشت بخاطر اینکه در سنسور ها باتری برای تعویض وجود ندارد . اما باتری بکاپ پنل اصلی باید هر 3-4 سال تعویض گردد همانند سیستم بیسیم .

دزدگیر بیسیم :

باتری در سنسور های بیسیم (چشمی،درب و پنجره ، کیپد و…) که هر 2 سال یکبار باید تعویض گردد ، باتری پنل اصلی هر 7 سال یکبار باید تعویض گردد.

ظاهر کدامیک بهتر می باشد ؟

دزدگیر سیمی:

دزدگیر های سیمی دارای سیم کشی می باشند که به پنل اصلی متصل می باشند . معمولا برای مخفی شدن سیم داخل داکت و ترانک قرار داده می شوندو ممکن است این داکت ها دور فریم درب و یا پنجره چرخانده شود تا به پنل برسد و متصل شود که نمای زیبایی ندارد

دزدگیر بیسیم :

سیستم بیسیم  تمیزتر و مزاحمت کمتری برای نصب دارد . خیلی ساده یک کار خسته کننده را راحت می کند . ابعاد آن کوچک و ظاهری زیبا و شیک جلوه می کند و میتوان آن را هر جایی نصب کرد .

خطای کدامیک کمتر است ؟

دزدگیر سیمی:

دزدگیر سیمی قابل اعتماد است. اکثر خطاها و هشدار های دروغین به خرابی اصلی برمی گردد . باتری تعویض نشده و یا به اندازه کافی شارژ ندارد . نویز بر روی سیم ها ، کابل کشی نامناسب ، مسیر طولانی کابل و … از جمله علل بروز خطا در این سیستم هاست .

دزدگیر بیسیم :

دزگیر های بیسیم بیشتر از دزدگیر های سیمی دارای هشدار خطا بودند . اما این برای 10 سال پیش بوده که امروزه تکنولوژی جدید این مشکل را برطرف کرده و فرکانس 433 بسیار پایدار را استفاده نموده . دزدگیر بیسیم جدید 100% بدون خطاست

کدامیک امن تر است ؟

دزدگیر سیمی:

اگر کابل قطع شود و یا آسیب ببیند و یا توسط موش خورده شود . سیستم باید مجهز به تکنولوژی هشدار باشد که به شما هشدار بدهد . با این حال برای راه اندازی مجدد سیستم باید کارشناس مربوطه سیم کشی را ترمیم کند و یا اون ناحیه را از کار بندازد تا سیستم موقتا کار کند .

دزدگیر بیسیم :

نگرانی خیلی از مردم ناشی از جم(مسدود کننده ) سیگنال است . سیستم دزدگیر  مجهز به سیستم آتی جم می باشد . به طوری هرگونه مسدود سازی را متوجه می شود . علاوه بر آن سنسور های حرکتی مجهز به anti – mask می باشند تا بخوبی مطمئن شویم که مانعی جهت تشخیص نباشد .

مدت زمانی از نصب سیستم گذشته و شما میخواهید سنسوری به سیستم دزدگیر خود اضافه کنید .کدامیک توسعه راحتری دارند ؟

دزدگیر سیمی:

اضافه کردن سنسور یا ناحیه به سیستم دزدگیر سیمی که از قبل نصب شده است سر درد بزرگی است .اگر کابل پشتیبانی در رشته کابل اصلی ندارید این به این معناست که کابل جدید نیاز است . مثلا یک سنسور چشمی در انتهای باغ نیاز دارید ؟ آن را فراموش کردید ؟ می بایست حفاری کنید و کانال کشی انجام دهید

دزدگیر بیسیم :

اضافه کردن سنسور یا ناحیه جدید به سیستم دزدگیر بیسیم  فقط کافیست محل نصب را مشخص کرده و بعد از اطمینان اتصال بیسیم سنسور به پنل آن را نصب کنید .

با وجود حیوان در خانه مشکل ندارند ؟

دزدگیر سیمی:

در سیستم های سیمی میتوان از چشمی های مخصوص استفاده کرد به طور معمول از این نوع چشمی ها استفاده نمی شود

دزدگیر بیسیم :

سنسور های حرکتی  تماما مجهز به تکنولوژی تشخیص حیوان تا 25 کیلو می باشند .

آیا می توان جهت کاغذ یواری و یا رنگ کردن دیوار به طور موقت دستگاه را برداشت ؟

دزدگیر سیمی:

در سیستم های دزدگیر سیمی توصیه نمی شود . چون این کار سخت است . در صورتی که دستگاه را مجددا نصب کنیم ممکن است سیمی را به اشتباه به ترمینال وصل کنید . مواظب برق هم باشید .

دزدگیر بیسیم :

احتیاج به برداشتن سنسور ها جهت دکوراسیون و یا هرچیزی در سیستم بیسیم بسیار راحت است .بایست سیستم ضد دستکاری  که به شما هشدار می دهد را با رمز عبور غیر فعال کنید و بعد از اتمام کار سنسور را برگردانید سر جاش و سیستم را فعال کنید .

آیا سیستم قابل حمل به مکان دیگر می باشد ؟

دزدگیر سیمی:

نه ” سیستم سیمی طراحی شده که بماند . اگر شما پنل و تمام سنسور ها را جدا کنید هنوز نیاز هست که تمام کابل کشی را در محل جدید انجام دهید . چیزی که نصاب ها دوست ندارند انجام دهند

دزدگیر بیسیم :

خانه ی خود را جابجا کردید ؟ خیلی راحت پنل را از دیوار جدا کنید . سنسور ها را هم همینطور . پنل اصلی را خاموش کنید . حالا هر جا که دوست دارید ببرید نصب کنید .

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *